Najlacnejšie krajiny sveta

Thajsko - ostrov Jamesa Bonda

Vo svete existujú miesta, kde môžete žiť s mesačným rozpočtom 200€ a pritom si zachovať rovnakú životnú úroveň ako na Slovensku. Samozrejme v rámci miestnych možností. Vďaka práci cez internet mám možnosť bývať kdekoľvek na svete (teda ak je tam pripojenie na internet) a práve tu sa otvára svet nových možností a získavania nových zážitkov. V tomto článku si predstavíme pár krajín, kde sa dá žiť pomerne lacno. Patria medzi nich prímorské krajiny ako Thajsko, Kambodža, Filipíny, Kostarika a Belize. kto by predsa nechcel bývať niekde v teple pri mori?

Thajsko – lacná pracovná dovolenka

Thajsko leží v juhovýchodnej Ázii a v súčasnosti tu žije takmer 70 miliónov obyvateľov. Malý jednoizbový byt si môžete prenajať už od 60 $ (45€) na mesiac. Vďaka všadeprítomným trhoviskám s čerstvým prísunom rýb a zeleniny nie je nikdy núdza o lacné jedlo. Kuracie mäso s rezancami alebo ryžou sa dá kúpiť za 1 $ (0, 75 €). Celkové útraty za jedlo na mesiac sa pohybujú okolo 200 $ (150€).

Ak hľadáte lepšie bývanie, tak sa ho nájdete za cenu okolo 120 $ (90€).  Za 300 $ (225€) možno získať skutočne luxusný, priestranný a udržiavaný byt, ktorý možno označiť za vyššiu triedu.

Pri pobyte v Thajsku by ste mali byť obozretný v hlavných turistických destináciách. Práve tu sa nachádza väčšina podvodníkov a zlodejov, ktorí sa sústreďujú na zahraničných turistov. Zvyšok krajiny je pomerne bezpečný. Mimochodom, priemerný plat thajského učiteľa je približne 350 $ (250€). Vyžiť z 200€ teda nie je prakticky žiadny problém.

Thajsko  Koh Lanta

Kambodža – život pri pláži

Kambodža, ktorá má približne 15 miliónov obyvateľov je priamym susedom Thajska. Leží východnejšie – ďalej od Európy. Nájsť lacné bývanie v Kambodži je oproti Thajsku ťažšie. Cena prenájmu priemerného bytu začína na 200 $ (150€). Veľmi pekné a zariadené byty sa pohybujú okolo hranice 300 $ (225€). Na čom však ušetríte je jedlo. Obed v reštaurácii si môžete kúpiť už od 1,4 $ (1€). Celkovo sa mesačné náklady na jedlo pohybujú pod 200 $ (150€).

Všetci obyvatelia sú veľmi chudobní a počas histórie si prešli takmer všetkým. Aj napriek tomu sa jedná o veľmi hrdý národ. Pri pobyte v Kambodži sa pokúste porozumieť miestnym tradíciám a stotožnite sa s miestnym myslením.

Kambodža Sihanoukville

Filipíny – lacné bývanie v palmovom raji

Filipíny sú malé ostrovčeky rozosiate v Tichom oceáne (nad Austráliou) s viac než 90 miliónmi obyvateľov. Žiť v hlavnom meste nie je pre väčšinu obyvateľov únosné – prenájom bytu sa pohybuje okolo 350 $ (250€).  Ak sa však vydáte do jednej z najvyspelejších provincií Cebu, ceny skokovo padajú. Priemerný byt v európskej kvalite si môžete prenajať už od 150 $ (115€) na mesiac. Ak sa vydáte do menších miest, nie je problém nájsť ponuky na ubytovanie v jednoizbových bytoch už od 40 $ (30€).

Náklady na jedlo sú rovnako ako na bývanie rozdielne podľa polohy. V hlavnom meste za potraviny miniete približne 300 $ (225€). V menších mestách náklady na jedlo klesajú na 150 $ (115€).

Zaujímavé sú aj ceny alkoholu a tabaku. Pivo stojí necelých 0,6 $ (0,45€) a cigarety začínajú na 0,7 $ (0,55€).

Filipíny Pinagbuyutan

Kostarika – krásne piesočnaté pláže

Kostarika, s približne rovnakým počtom obyvateľov ako Slovensko leží v Strednej Amerike (pod Mexikom). Celkové náklady na život (bývanie a jedlo) sa v hlavnom meste vyšplhajú na 600 $ (450€). Avšak keď si vyberiete zapadlejšiu časť Kostariky, tak sa mesačné výdavky znížia približne na polovicu – 300 $ (225€).

Aj keď sú ceny oproti predchádzajúcim krajinám vyššie, stále sa oplatia. Počas pobytu si môžete užívať báječné piesočnaté pláže, zdokonaľovať sa v surfovaní a obdivovať pre nás absolútne exotickú prírodu.

Kostarika - záliv Papagayo

Belize – raj na zemi

Belize s 300 000 obyvateľmi leží taktiež v Strednej Amerike, bližšie k Mexiku (vyššie než Kostarika). Jedná o skutočný raj medzi stredoamerickými krajinami. Belize je známe pre veľmi krásne pláže, plno možností na potápanie, tropické podnebie, krásnu prírodu a predovšetkým jednoduchú vďaka tomu, že tu všetci hovoria anglicky.

Ceny sa pohybujú v približne rovnakej výške ako v Kostarike. V hlavných centrách sa náklady vyšplhajú na 600 $ (450 €). V odľahlejších miestach Belize budú mesačné výdavky približne polovičné 250 $ (190 €).

Belize - Modrá diera (Blue hole)

Zdieľať na Facebooku
Najlacnejšie krajiny sveta 4.67/5 (93.33%) 3x

2 x komentované